İhracat Eğitimi

İhracat Eğitimi

Eğitimin Amacı

Bu programda dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak -bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar ve nasıl kullanabilirim- mantığıyla işliyor, katılımcıları bir firmanın dış ticaret bölümünü yönetebilecek seviyede donanımlı hale gelmelerini sağlıyoruz.

Eğitimin İçeriği

Dış Ticaret Hakkında Genel Bilgiler

İhracat Mevzuatı

Gümrük Mevzuatı İle Kambiyo Mevzuatı Uluslar Arası Ticarette Kullanılan Belgeler

Uluslar Arası Ticarette Teslim Şekilleri

Uluslar Arası Ödeme Şekilleri

Uluslar Arası Ödeme Şekillerinden Akreditif

Uluslar Arası Ticarette Nakliye Çeşitleri Ve Tercih Sebepleri

Sigorta İşlemleri

İhracatta Fiyat Hesaplama

İhracatta Teklif Mektubu Hazırlama

İhracatta Pazarlama

Pazar Araştırması Yapma

E-Ticaret

İhracatta Devlet Destekleri

İthalat Mevzuat

İthalat Uygulamaları

Dış Ticaret İngilizcesi Ve Yazışma Şekilleri

İngilizce Ticari Terimler Ve Kısaltmalar 

Eğitimin Süresi: 7 Hafta  x 52 saat

Katılımcı Profili: En az lise ve dengi bir okuldan mezun olan, firmaların dış ticaret departmanında çalışmak isteyen, kendi işini kurarak dış ticaret işi yapmak isteyen, dış ticaret firmalarında çalışan ama uygulama konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ve kendilerini geliştirmek isteyen kişiler, aldığı eğitimi bu alanda verilen en geçerli sertifika ile belgelendirmek isteyenler ve bu alana ilgi duyan, herkes bu eğitimlere katılabilir.

Eğitimin Sağladığı Yararlar: Eğitim sonrasında dış ticaret uzmanı unvanı ile sektörde yer alabilirsiniz. Firmaların dış ticaret departmanlarında çalışabilir yada bireysel olarak yurtdışı bağlantıları kurarak İthalat-ihracat yapabilirsiniz. Eğitimde öğrenmiş olduğunuz iş ingilizcesi sayesinde dünyanın her yeri ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğitim sonrasında sahip olacağınız sertifikalar ile eğitiminizi belgelendirebilirsiniz. 

Paylaş :