Takım Kurma ve Yönetme Eğitim

Eğitimin Amacı

Etkin takım kurma, yönetme ve takımdaşlık eğitiminin amacı, şirket içi bireysel rekabeti ortadan kaldırarak, çalışanların takım olarak hareket etmesini sağlamaktır. Yönetimde etkin takım çalışmasının önemini ve nasıl gerçekleşebileceğini, takım kurmada hangi tekniklerin uygulanabileceğini uygulamalı aktivitelerle ve atölye çalışmaları ile öğretmektir.

Takımlar başındaki yönlendiricileri ile yaşarlar. Eğer başında bir yönetici varsa statü koçu olmaya, lider var ise yönlendirilmeye, koç var ise kendi başarılarını yaratmaya odaklanır. Bir takım kurmak ilk bakışta çok kolay görünse de işin içindekiler bilir ki takımın ortak hedefler etrafında toplanması o kadarda kolay değildir. Eğitim sonunda katılımcılar etkili takım kurma ile ilgili gerekli bilgilere sahip olacakladır. 

Eğitimin İçeriği

Takım Nedir?

Takım Çalışmalarının Alt Yapısı

Takım Başarısına Katkı Yapan Güçler

Takım Başarısına Engelleyen Güçler

Takım Çalışmasının Faydaları

Takım Performans Süreci Ne Olmalıdır?

Takım Özellikleri Nedir?

İyi Bir Takım Liderinin Özellikleri

İyi Bir Takım Üyesinin Özellikler

Takım Kurma Süreci

Takım Kurma Ihtiyacı

Göreve Yönelik Faydalar

Bireysel Faydalar Nelerdir?

Ders Süresi: 1 gün 4 saattir.

Katılımcı Profili: Üniversiteliler, işletmeler, girişimciler (kadın veya erkek), konu hakkında bilgilenmek isteyen kişiler.

Eğitimden Elde Edilen Yararlar: Eğitim sonunda katılımcılar etkili takım kurma ile ilgili gerekli bilgilere sahip olacakladır. 

Paylaş :